FK Nejdek B - Sokol Sadov 1:2 (0:1)

Konečně 3 body!

Tentokrát bojovali Sadovští o body v neděli. Jelo se za béčkem do Nejdku. Podle tabulky byl jasným favoritem Nejdek, ale statistika nebyla na hřišti znát.

Hrál se bojovný fotbal a hráči Sadova měli ze hry v první půli více. Několikrát došlo k přečíslení, ale jen jednou se chvěla síť. Petr Krejsa se po levém křídle dostal na hranici velkého vápna a střelu po zemi poslal přesně k tyči. Brankář Nejdku se natahoval marně.

Dobrou příležitost měl také Václav Sedláček, avšak ten na brankáře nevyzrál. Z přímého kopu ranou z dobrých 25 metrů zahrozil Daniel Fišer. Jeho pumelici vytáhl z pod břevna brankář Nejdku na poslední chvíli. V prvním poločase se také dost žlutilo a to hlavně na straně Sadova.

O přestávce tak trenér Roman Dyk kladl všem na srdce, že už nesmí padnout ani karta. Jenže se opět ukázala naprostá neukázněnost a do šaten se v druhé půli po druhé žluté poroučel Jiří Koblížek. Naštěstí, až v době kdy už Sadov, díky povedené střele Viktora Škarbana (po krásném centru Petra Krejsi), vedl 2:0.

Nejdek v druhé půli postupně zvyšoval tlak, ale defenzíva Sadova v čele s Františkem Kyptou nechybovala. Patnáct minut před koncem zápasu Nejdek přeci jen snížil. Kopala se penalta po faulu na útočníka Nejdku, který nedbal toho, že na hřišti ležel hráč Sadova a křičelo se obvyklé "zakopni to"! Škoda, že chování, které s fair play nemělo nic společného, nepomstil chycením penalty výborný Pavel Šperl. Ten sice vystihl směr, ale na balon si jen sáhl. Zato o pár minut na to byl fotbalový bůh na jeho straně, když fantastickým zákrokem zneškodnil tutovku Nejdku.

Sadov tak poprvé v této sezóně bere tři body.