Sadov - Žlutice B 2:1 (1:0)

Místo ve Žluticích v Sadově ...

Do Sadova v sobotu zavítalo mužstvo Žlutic B a také podzimní počasí. Teplota 7°C, vítr a občasné přeháňky. Sadov měl možnost využít toho, že se nehrálo dle itineráře ve Žluticích, ale doma.

 

Žlutičtí s sebou přivezli i hráče z "áčka", které hraje krajský přebor. A při hře byly tyto minimálně čtyři posily znát. Sadovští vstoupili do zápasu výborně. Zmáčkli hosty (domácí) na jejich půlce a šance střídala šanci. Gól padl až v polovině první půle. Při závaru ve vápně si balon zpracoval Viktor Škarban a střelou "bodlem" k tyči otevřel skóre. Žlutičtí reklamovali ruku, ale ve fotbale rozhoduje sudí, a tak jim nezbylo než jít k puntíku uprostřed středového kruhu. Hráči Sadova od této chvíle již neměli tak jednoznačně navrch, ale obrana fungovala na jedničku. A tak si ani nejlepší útočník Krajského přeboru Matěj Strejček jak se říká neškrtnul. Vynikající výkon předvedl především Radim Vychodil, přes kterého přejít bylo prakticky nemožné. V gólové šanci se ještě do poločasu ocitnul Viktor Škarban. Po pěkné nahrávce od Petra Krejsi brankáře překonal, ale dobíhající obránce Žlutic míč z brankové čáry ve skluzu vykopnul.
Konec poločasu se nesl ve znamení "žvanění". Hra Sadova ztratila klid, každá chyba jednotlivce byla komentována spoluhráčem. Každý ať si sáhne do svědomí. Kdyby byli všichni hráči Sadova bezchybní, nepochybně by Sadov vyhrál Ligu mistrů. Ale tak tomu není. Každý dělá chyby a pokud místo kydání spoluhráči nezaberou, tak Sadov nevyhraje ani III.třídu. Když v zápase vede tým jedna nula, ten kdo by se měl hádat je prohrávající. V případě Sadova je tomu přesně naopak. Také diskuze se soupeřem nikam nevedou. Jen jsou výrazem ubohosti. Každý přece ví, že poprat se na hřišti znamená konec s fotbalem, a tak všeobecně platí, že vždy zůstane jen u keců. Pod touto "ochranou" se do sporů pouští každý ubožák, vědom si toho, že mu skutečné nebezpečí nehrozí. Jediné, jak je totiž možné ublížit soupeři, je ho porazit!!! A to by si měli všichni "kohouti" uvědomit.


Druhá půle byla v podání Sadova bídná. Žlutice toužily vyrovnat. Po rohovém kopu rozehraném nakrátko a následnou střelou za hranicí velkého vápna, se jim to podařilo. Trenéru Romanu Dykovi tak nezbylo, než zamíchat kartami a střídáním podpořit útok. To se mu také podařilo. Po přečíslení se do balonu opřel Viktor Škarban a střelou po zemi k levé tyči zařídil Sadovu tři body. Kdyby Sadovu vydržel výkon ze začátku utkání, byl by pro něj zisk tří bodů snadnou záležitostí. Díky kecání a nesoustředění se na fotbal, se na výsledek doslova nadřel.

 

-Viktor-