Sadov - Počerny 2:0 (1:0)

Bratři Židové pokořili Počerny

Za až moc krásného počasí, vedro jako svi....., se odehrálo 2 kolo podzimní části soutěže.

Domácí Sokol Sadov přivítal ve svém chrámu mužstvo Počeren, píšťalky se ujal p. Polívka. Domácí povzbuzení vysokým vítězstvím na Pile se nechtěli nechat zahambit na domácí půdě. Začátek zápasu patřil domácím. Bohužel bez kýženého gólového efektu. Naši útočníci zapomněli na trhání sítí při tréninku a raději si pět metrů od branky hostí ještě nahrávali, tedy jestli se těm "čudlám" dá říkat nahrávka. Samozřejmě o míč přišli. Takovýchto situací bylo více.Hřmělo i na druhé straně. Rozhodčí mohl písknout dvě penalty proti Sadovským a mohlo být ještě větší horko. Takhle se vařily hlavy hostujícím hráčům, těžko rozdejchávali rozhodnutí arbitra. Naštěstí se na druhé straně dostal k míči Miroslav Žid a střelou k pravé tyči otevřel skóre. První půle tedy 1:0.

V druhém poločasu již domácí tolik šancí neměli, mohli se i obávat o výsledek. Počerny hrozily z brejkových situací. V 87 min domácí střídali. Do útoku nastoupil zkušený Václav Žid. Vzpomněl si na svá na góly bohatá léta a jeho druhý kontakt s balónem skončil v síti. Z pravé strany centroval Michal Křeháček a hlavou k levé tyči poslat balón do brány již pro Václava Žida nebyl problém. Zkrátka některé věci se nezapomínají. Tato lekce z produktivity jistě povzbudí mladší spoluhráče v dalších zápasech.

Je třeba se zmínit o velmi taktickém sřídání trenérem Romanem Dykem. Je na svém místě.

Stav 2:0 vydržel až do konce zápasu. V tomto utkání můžeme být pyšní pouze za tři body.

Velmi dobrou kulisu vytvořil i nový hospodský. Klobásy voněly až na hřiště. Možná i to byla příčina, že někteří hráči zmateně pobíhali a přihrávky neodpovídaly jejich standardu.