Toužim B - Sadov 3:0 (1:0)

Toužimská fraška ...

Je neděle 24.4.2011 a všichni se těší na fotbalový zápas okresu v Toužimi. Počasí přeje, a tak nic nebrání fotbalu.

To vše až do úvodního hvizdu.

Bohužel o fotbal nešlo. Ten má totiž jasná pravidla. Na ty dohlíží v každém zápase rozhodčí. Pokud je však rozhodčí v oblasti fotbalových pravidel analfabet a navíc jednoznačně nejchytřejší muž na světě, podobá se fotbal spíše inscenaci. A takovou inscenaci dopřál ke sledování všem divákům v Toužimi rozhodčí Jaroslav Fraško, jemuž by spíše slušelo příjmení "Fraška".

V prvním poločase tento Fraška určil, že faulují pouze hosté a že se bude proti nim kopat také penalta a že se jim budou rozdávat karty. Dále rozhodl, že se hráčům Sadova bude nadávat a tykat.

Do druhého poločasu tak Sadov nastupoval znechucen fotbalem. Zatím ne úplně uzdravený Dan Fišer už druhou půlku neabsolvoval, neboť by to bylo zbytečné.

A fraška v podání Fraška pokračovala. Jaroslav na všechny strany ukazoval, že slaví jaro, a tak si pohvizdoval do píšťalky mimo všechna pravidla fotbalu. V jednu chvíli chtěli hráči Sadova opustit hřiště během utkání, ale nakonec tak neučinili, neboť by to ještě více odnesli a Jarda by pískal v pohodě dál.

Fraška dotáhl zápas do vítězných 3:0 pro Toužim. Zápas ukončil jak jinak než po svém. Vykopnutý míč od branky nejprve chytil, k čemuž potřeboval obě ruce a pak teprve odpískal konec utkání, plný úsměvů se pozdravil s domácím fanoušky a po dobře odvedené práci vyrazil domů.

Na závěr se omlouvám, že nepíšu o fotbale, setkání s Jardou Fraškou bylo silnější.