Březová - Sadov 2:2

Zasloužená remíza

V Březové se v sobotu odpoledne za krásného počasí utkalo družstvo domácích s jedenáctkou Sadova. Ta už dlouhou dobu nepocítila chuť porážky. Březová byla přesto v roli favorita.

 

O jeden z nejrychlejších gólů v celé historii okresního přeboru a fotbalu vůbec, se postaral forward Václav Sedláček. Když tým Březové vyhrál los a utkání rozehrával, nikdo netušil, že se vše bude za minutu opakovat. Václav využil nepřesné rozehry stopera Březové a střelou levačkou pod brankáře skóroval. Vše se odehrálo během méně než deseti vteřin.

Otřeseným hráčům Březové trvalo dobrých dvacet minut než se vzpamatovali. Sadovští však tohoto momentu nedokázali využít. Ze hry měli více. Ocitli se v několika šancích, ale neproměnili.

V polovině prvního poločasu Březová srovnala. Rohovému kopu předcházel jasný faul na stopera Sadova Františka Kyptu. Rozhodčí však nepískal. Krásného centru dokázala Březová hlavou využít.

Gólový účet však nebyl úplný. Opět se totiž dokázal s výtečnou stabilitou prosadit Václav Sedláček. Vše začalo v záloze. Po vyhraném souboji uprostřed hřiště přihrával Sedláčkovi Viktor Škarban mezi dva obránce. Ten si dokázal míč zpracovat a nádherným lobem alá Poborský znovu poslal Sadov do vedení.

 

Do druhého poločasu nastoupila Březová v silnějším složení a na jejich hře to bylo znát. Sadov však hrál svojí hru a vedení držel.

Až po nedůrazné hře uprostřed hřiště přišel rychlý úder. Po individuálním průniku obranou Sadova Březová střelou po zemi vyrovnala. Do konce zápasu zbývalo dobrých dvacet minut. Sadov se však nezlomil a hru uklidnil. Taktické sbírání minuty za minutou se vyplatilo. Dobývání sadovské brány bylo marné, a tak si hráči body rozdělili.

 

 

-Viktor-